Ehitusettevõtte valik algab ehitushankest. Ehitushange peab olema oskuslikult korraldatud, et pakkumised oleksid võrreldavad ja lõpliku valiku tegemine lihtne.

Millele siis hanke korraldamise juures põhilist tõhelepanu pöörata?

Mõned näpunäited

Tee ehitajale pakkumise tegemine võimalikult lihtsaks – lisa pakkumiskutsele arvutatud mahtude tabel. Nii on ehitajal lihtne pakkuda ja sinul hea võrrelda. Kuna mahud on ette antud siis saab ehitaja pakkumise kiiremini tehtud sest ta ei pea mahtude arvutamisega vaeva nägema. Muidugi parim pakkuja kelle lõpuks välja valid, peaks enne lepingut mahud ikka üle vaatama igaks juhuks.

Ära vaata lõpphinda – muidugi on lõpphind oluline, aga olulisem on see millest lõpphind koosneb. Kogu pakkumine peab olema proportsioonis. Ei saa edukaks lugeda kõige odavamat pakkumist milles vundament on kõige kallim, muud tööd aga tunduvalt odavamad kui konkurentidel. Nii saab vundament valmis aga ülejäänud osa majast?

Ära vali kõige odavamat pakkumist – On teada tõde, et sapaka hinna eest mersut ei saa. Kui valid hinna järgi, siis 99% kindlalt saad ka vastava kvaliteedi. Tuleks lähtuda keskmisest hinnast.

Küsi referentse – mina ei usaldaks oma maja ehitama sellist firmat kellel mitte ühtegi soovitajat ei ole. Tegemist on liiga suure riskiga. Küsi soovitusi ja mine vaata tehtud töid. Oma silm (ja kõrv) on kuningas.

Kontrolli pakkuja tausta – oluline on „googeldada“ nii ehitusfirmat kui sellega seotud isikuid. On juhuseid kus esmapilgul korralik ehitaja on tegelikkuses kõike muud kui asjatundja.

Kontrolli maksekäitumist (Krediidiinfo ja inkassofirmad) – pidevalt võlgu elav ehitaja ei oska rahaga ümber käia. Ei soovita tegemist teha.

Kui vajad abi

Aitan ehitushangete korraldamisel. Helista 53427733 või saada kiri mait@profeld.ee