Täna, kui oma maja või korterit on soodsam osta kui ise ehitada, tuleb silmas pidada, et ostuga kaasnevad oluliselt suuremad riskid kui ise ehitades. Eriti probleemsed on nn ehitusbuumi aegsed arendused. Kui väljast on maja esmapilgul ilus ja korralik, siis tegelikult võib see esimene mulje petlikuks osutuda.

On väga keeruline vahet teha kahel majal, millest üks on üle jala müügiks tehtud, teine aga hingega omale tehtud. Kui piirkond on sama, siis nende kahe täiesti erineva kvaliteediga maja eest küsitakse sama palju raha (turu hinda). Kas tahaksid olla see, kes selle müügiks tehtud maja kasuks otsustab? Arvan, et mitte.

puudulik veetõke
Nii juhtub kui vannitoas jääb veetõke tegemata. Hallitus on tervisele ohtlik.

Mõned näited:

Valesti ehitatud katus: tuulutus puudub, kalded puuduvad, ülespöörded on tehtud liiga madalad jne jne.

Põrand on vajunud: veel ehk küte töötab, kuid mõne aja pärast ei pruugi see nii olla.

Niiskusega seotud probleemid: vannitoas plaadid lahti, hallitus nurgas jne

Mida teha?

Kaasata ülevaatuse ajaks spetsialist, kes vaatab kinnisvara üle ja koostab kokkuvõtte vigadest ja puudustest, millega saad juba ehitusfirmast parandustööde hinda küsida ja arvutada kui palju see kinnisvara siis TEGELIKULT maksma läheb.

Kuidas mina aidata saan?

Vaatan üle kõik üldehitust ja viimistlust puudutava (eriosi kontroll ei sisalda), mis on silmale näha (ja kõrvale kuulda). Midagi lõhkuma ega lammutama ei hakka. Suuremad probleemid on välisel vaatlusel avastatavad.

Koostan avastatud puuduste kohta raporti koos pildimaterjaliga. Selle raporti alusel saad ehitajalt uurida, kui palju avastatud puuduste likvideerimine maksab ja mis selle kinnisvara lõpphind tegelikult on. Olenevalt aastaajast soovitan soojustuse ja tuule/aurutõkete kontrolliks teostada lisaks termopildid ja rõhutestid.

soojuspilt
Termopiltidega on võimalik avastada ka ebakvaliteetselt paigaldatud soojustuse ja tuuletõkke. Palja silmaga selliseid probleeme ei näe.

Kui palju maksab ja kuidas tellida?

Tallinna piires 365,-, mujal kokkuleppel. Ostueelne ülevaatus koos termopiltidega 555,- Tellimiseks saada e-mail mait@profeld.ee või helista 53427733

Klientide arvamused

Priit Padar

Kuna ma ehitusest suurt midagi ei tea, siis tellisin ühe vana maja jaoks renoveerimistööde vajalikkuse ja järjekorra hindamise. Tõenäoliselt minu elu kõige paremini kulutatud aeg ning raha, mis selle hindamise peale kulus. Sain targemaks, milliste töödega tuleks alustada kõigepealt ning millised tööd võib jätta ka hilisemaks ajaks. Suhtlemine kulges igati ladusalt, Mait kuulas kenasti ära ( ükskõik kui jaburad küsimused mul tekkisid ) ning andis omapoolseid soovitusi. Samuti soovitas ka tööde teostajaid, kellelt võiks pakkumisi tööde jaoks küsida. Mina tänan väga hea koostöö ning uute tarkuste-mõtete eest!

Martin Usk

Mait oskas tähelepanu juhtida puudustele, mis enda silmale kindlasti märkamatuks jäänud oleks. Kui endale tundus, et üle vaadatud kinnisvaral on mõned pisipuudused, mille korda tegemine väga kalliks ei lähekski, siis Maidu silm avastas juba nii kapitaalseid vigu, mille tõttu maja ostmine ja ostujärgne remont pea põhjatuks rahaauguks kujunenud oleks. Soovitan kõigile, kellel kinnisvara ostes selle seisukorra osas kahtlusi tekib.

Martin

Olime perega 2019 aasta suve lõpus soetamas värskelt valminud maja Rannamõisas. Pealtnäha sümpaatne eramu võitis kõigi pereliikmete südame, kuid isiklikult mulle silma hakanud kehvavõitu maalritöö tõi kaine mõistuse tagasi. Seetõttu otsustasingi pöörduda Maidu poole, kes reageeris väga operatiivselt ning tegi kiirkorras mainitud eramule ka ülevaatuse (niipalju kui seda valmis maja puhul teha oli võimalik ilma lammutamata). Esile kerkis märgatav ehitusvigade loetelu, mis katkestasid koheselt ostuprotsessi, kuid tagantjärgi mõeldes on meil ka väga hea meel selle üle.

Soovitus: Konkreetselt ostueelne ülevaatus võiks olla lausa kohustuslik ostuprotsessi osa, kuna annab nii ehitusvõõrale kui ka midagi sellest teadjale hoopis parema ettekujutluse sellest, mida ostma hakatakse. Olen juba soovitanud ja kindlasti soovitan ka tulevikus seda teenust kõigile.

Tristan

Aitäh kiire, põhjaliku ja ausa vastuse eest! Märkasite asju, mida muidu polekski tähele pannud. Hoopis teistsugune pilt kujunes majast.

Märt Suga

Vajasin Maidu abi uue eluaseme soetamisel. Tegemist oli kümmekond aastat tagasi ehitatud majaga, seega risk buumiaegsete probleemide otsa sattuda oli keskmisest suurem. Peale põhjalikku ülevaatust selgus, et tegemist on kvaliteetse ehitisega ning enamus vigadest suudab keskmine eestlane ilma ebamõisltike kulutusteta omade jõududega kõrvaldada. Julgesin tänu Maidu arvamusele tehingu teoks teha.

Kuna igasuguse kinnisvara soetamisene on alati äärmiselt kulukas, siis kvaliteedis veendumine on viimane koht, kust kokku hoida. Soovitan julgelt selleks puhuks koostööd Maiduga.

Margus Lill

Ma tänan tehtud töö eest ja jäin väga rahule teie detailse ülevaatega. Kindlasti kasutan veel teie teenust ja julgen teistelegi soovitada!

Hannes Erm

Mina olen nüüd Maiduga kahte maja ostueelselt kaemas käinud ja minul, kui ehituskaugel inimesel oli temast küll abi. Ülevaatusel näeb ta asju, mida ise ei pane tähelegi ja pärast tulevad meilile kõik selgitused nähtu kohta koos piltidega. Teeb eluaseme valiku ikka märksa lihtsamaks, sest saab ka nõu küsida probleemsete kohtade lahenduse osas. Ja see on väga hea, et saab lasta ka termopildid teha – ikka teine tera, kui näed võimalike soojalekete kohti. Summad, mis ülevaatusele kulusid on köömes võrreldes sellega, mis pimesi ostes hiljem remondiks kuluks. Julgen teistelegi soovitada.

Pille Juhkam

“Oleme Maidu poolt osutud korteriostu ostueelsega ülevaatusega väga rahul. Tema näol on tegemist väga professionaalse oma eriala hästi tundva eksperdiga. Oleme Maidu poolt pakutavat teenust kasutanud kahel korral ning kummaligi korral ei ole pidanud pettuma. Info, mida vajasime, edastati kiirelt koos vajalike hinnangute, kommentaaride ja pildimaterjaliga. Kindlasti kasutaksime Maidu abi ja ekspertiisi ka edaspidi. Aitäh!”

Marjam Vaher

“Mul on väga hea meel, et enne ostmist lasime Maidul objekti üle vaadata. Ta märkas asju, mida ise ei osanud tähelegi panna ja tõi välja võimalikud puudused, mis hiljem suuri investeeringuid oleksid nõudnud. Meile endale tundus majaosa igati korralik ja olime kohe-kohe valmis selle ära ostma, kuid ehitaja vaatab asju teise pilguga. Pärast Maidult hinnangu saamist ja omanikuga arutamist jõudsime järeldusele, et tulevikus tuleb lisaks investeerida liiga suuri summasid ning otsustasime ostust loobuda. Ilma Maidu abita oleksime ilmselt ostnud objekti, millega oleksime hiljem veel aastaid hädas olnud. Kutsuksin Maidu abiks iga kell!”

Janek Leppik:

Kasutasin Mait Lillemäe abi ridaelamuboksi ostmiseks 2012. a talvel Jüris, palusin tal anda hinnang ehitusele selle lõppjärgus, enne siseviimistluse tegemist. Mait sai tulla õhtusel ajal objektile, kaasas maalrite meelehärmiks pikk lood. Kogu eelnev kemplemine ehitajaga võttis hoopis teise tooni, kuna tema asjakohased ning konstruktiivsed märkused maalrite ja ehitajatele suunal andsid hea ülevaate kõigile. Ma sain hea tehnilise ülevaate objektist ja kindluse enda jaoks, et kogu protsess on minemas õiges suunas, ilma et ma peaks hiljem arutult raha raiskama ehitaja vigade parandamiseks. Soovitan teda kindlasti ehitajate töid või objekti hindama, ning soovitan teda kindlasti kaasata juba varasemas staadiumis. Tema poolt pakutud teenus ei ole vaid ülehinnatud paber, vaid ta pakub just seda, mis on mõistlik. Mait on asjalik ja juriidiline pool on ka üsna tuttav talle, seega on ta omanikule või ostjale heaks partneriks.

Erlend

Tänud konstruktiivse akti eest, tõi mind ja maaklerit (eriti maaklerit) maa peale tagasi, et pole see nii lilleline nagu näib. Teie tööga igati rahul, 5+.