Hoone projekteerimine, õige ehitaja leidmine ning ehitustööde läbiviimine on ideaalvariandis rutiinne protsess, kus tellija valib maja välja ja ütleb ehitajale, et pane see sinna. Ehitaja panebki maja püsti, tellija maksab kokkulepitud summa ja mõlemad on õnnelikud.

Paraku liigituvad sellised lood meie ehitusmaastikul muinasjuttude valdkonda, millel on tegelikkusega vähe pistmist.

Hoopis sagedamini toimub võtmete üleandmine pärast pikki ja väsitavaid vaidlusi olgu siis ehitusplatsil või kohtusaalides. Arva ära, kes neist emotsionaalsetest „mõttevahetustest“ enamasti võitjana välja tuleb? Õige! Loomulikult ehitaja, kel on neis vaidlustes pikaajaline kogemus, suurepärased nõuandjad ning rohkem aega ja raha sinuga vaielda.

Miks ei võiks kohe korralikult ehitada?

Põhjus on lihtne – tellijal ja ehitajal on erinevad huvid. Kui tellija soovib oma perele kodu aastakümneteks, siis ehitajale on oluline, et see seisaks püsti vähemalt kaks aastat ehk garantiiperioodi lõpuni (paraku on mitmete ehitusfirmade ajalugu garantiiajast veelgi lühem).

Miks tellida omanikujärelvalve teenus?

  1. Rahaline kokkuhoid – investeering tasub end kindlasti ära, sest hilisemate probleemide kõrvaldamine võib kordades rohkem maksma minna kui järelevalvele kulutatud summa.
  2. Ehitustööde kvaliteet vastab kokkulepitule, mis viib edaspidiste vaidluste võimaluse miinimumini.
  3. Hoone kasutamisega ei kaasne üllatavaid lisakulusid ega soovimatuid kaasüürnikke, sest ehitamisel on järgitud kõiki kvaliteedinõudmisi.
  4. Dokumentatsioon on korras, mis võimaldab hoonele muretult kasutusloa hankida, hoonet kindlustada ning vajadusel ka müüa.
  5. Rahulikum uni teadmisest, et kõik on nii nagu peab.

Kuidas omanikujärelvalve teenus töötab?

  • Iga objekti kohta koostan järelevalveprotseduuride programmi, milles fikseerin kõik tööd, mille kohta tuleb ehitajal esitada kaetud tööde aktid ning muu vajalik informatsioon järelevalvetoimingute kohta.
  • Olenevalt objekti keerukusest ja sinu soovist, külastan objekti kuni 5 korda nädalas. Külastuse käigus tutvun hetkeolukorraga ja võtan vastu ehitaja poolt katmiseks ettevalmistatud tööd.
  • Avastatud puuduste kohta teen fotod.
  • Iga külastuse kohta koostan pildimaterjaliga varustatud raporti ning saadan selle nii sinu kui ehitaja e-posti aadressile.
  • Tehtud tööle annan GARANTII.

Kui palju omanikujärelvalve teenus maksab?

Teenuse hind sõltub ülevaatuste arvust, ehitaja pädevusest ja objekti keerukusest. Olen välja töötanud erinevad paketid millega saab tutvuda SIIN

Hinnad sisaldavad vajadusel ka abi ehitaja leidmisel. Aastatega on tekkinud terve rida ehitajaid kellega on hea koostööd teha ja kahjuks on oluliselt pikem see nimekiri kes oma töödega hakkama ei saa.

P.S Kui pärast esimest kuud tunned, et pole teenusega rahul, võid lepingu lõpetada ning seni tehtud tööde eest ei tule tasuda sentigi.*

* Kehtib alates kolmekuulisest lepingust.